A&B, bağış kültürünü yaygınlaştıran Açık Açık’ı destekliyor!

Kuruluşundan bu yana sivil topluma yönelik faaliyet gösteren dernek ve vakıflarla işbirliği yapan A&B İletişim, bağış kültürünü yaygınlaştırmayı amaçlayan Açık Açık’ı gönüllü olarak destekliyor. Bağışçılarla, şeffaf ve hesap verebilir dernek ve vakıfları bir araya getirmeyi amaçlayan Açık Açık platformu, bağışların doğru adreslere ulaşmasını sağlıyor. Açık Açık platformunda, bağış yaparken dikkat edilmesi gerekenler ve vergi avantajları gibi tüm faydalı bilgiler de yer alıyor.

A&B İletişim’in müşterilerini, Açık Açık üyesi dernek ve vakıflara yönlendirdiklerini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Asna, “Bağış kültürünü toplumumuza yerleştirmek konusunda, Açık Açık’ın kilit bir rol oynadığını düşünüyorum. Bağışçıların, desteklerinin doğru yere ulaşacağından emin olarak kendini güvende hissetmesi; şeffaf ve hesap verebilir kuruluşlarla buluşması çok önemli. Bağışçı Açık Açık sayesinde, istediği konuda faaliyet gösteren dernek ve vakıfları bulup, tüm hikâyesini ve finansal geçmişini inceleyebiliyor.  Yapacağı bağışla ilgili ne tür haklara sahip olduğunu öğrenebiliyor ve karar vermesi halinde anında bağışta bulunabiliyor. Başta kendi müşterilerimiz olmak üzere sivil topluma destek vermek isteyen tüm bağışçılara, Açık Açık’tan yararlanmalarını önemle tavsiye ediyoruz.” diye konuştu.

Açık Açık’ın yönetim kurulu, Greenpeace, Ashoka, TEGV gibi güvenilir ve köklü sivil toplum kuruluşlarında başarılı çalışmalarıyla tanınan yönetici ve danışmanlardan oluşuyor.