Türkiye’deki yazlık müzik etkinlikleri, Andante’nin Temmuz sayısında!

Klasik müzik dünyasının seçkin yayınlarından Andante, yaz ayları boyunca ülkenin dört bir yanında hayata geçirilecek müzik etkinliklerini, Temmuz 2017 tarihli 129. sayısının kapağına taşıdı. Dergi; klasik müzik, caz, pop, rock alanlarında yaz aylarında düzenenecek festivaller, atölye çalışmaları, ustalık sınıfları ve müzik köyü gibi özel etkinliklerden haberdar olmak isteyenlere, “Müzik yazın da susmayacak!” sloganıyla bilgi vermeyi sürdürdü.

Gezgin müzikolog Dr. Emre Aracı, Andante'nin Temmuz sayısında, ilk kez ziyaret ettiği Almanya'nın başkenti Berlin'in ünlü ulusal resim galerisinde incelediği müzik temalı tabloları anlatıyor. Aracı, şehrin geçmişine damga vuran Mendelssohn ailesinin izlerine rast geldiği sırada, ülkemizi ilgilendiren çok önemli bir bağlantıyı da keşfediyor. Derginin konser yazarı Egemen Berköz, genç yorumcuların çaldığı konçertolar ve oda müziği eserlerinden, çalgısının ustası olmuş dünyaca ünlü solistlerden ve çağımızın büyük bir bestecisinin konçerto prömiyerinden bahsettiği köşesini, bu sayıda İstanbul Müzik Festivali'ne ayırıyor.

Piyanist yazar Can Çakmur, internet üzerinden yapılan yayınıyla dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından takip edilen 15. Van Cliburn Piyano Yarışması'nı izleyerek, piyano yarışmalarının genç piyanistler üzerindeki etkilerini anlatıyor. Şefik Kahramankaptan, gitar camiasının yeni buluşma noktası olmaya doğru giden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden izlenimlerini köşesine aktarıyor. Michael Kuyucu, yıllar sonra yeni bir albümle geri dönen, Türk pop müziğinin efsanevi grubu M.F.Ö.’nün tarihçesi anlatıyor ve grubun yeni albümünü tanıtıyor.

Hepsini ve daha fazlasını içeren Andante’nin Temmuz sayısı, D&R’ların yanı sıra merkezi gazete bayilerinde satışı sunuluyor.

Tüm Türkiye’deki D&R’lar ve merkezi gazete bayilerinde satışa sunulan dergi, Finansbank ana sponsorluğunda, Denizbank, Borusan Sanat, Doğuş Holding gibi reklam verenlerden destek görüyor.