Alternatif Menkul’e Deneyimli Genel Müdür

Alternatif Bank’ın iştiraki Alternatif Menkul Değerler A.Ş.’de Genel Müdürlük görevine Attila Penbeci atandı.

Gerçekleştirdiği marka dönüşümü ve yeni stratejisiyle adından söz ettiren Alternatif Bank’ın iştiraki Alternatif Menkul Değerler A.Ş.’de Genel Müdürlük görevine sektörün deneyimli isimlerinden Attila Penbeci atandı.

Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İştirakimiz Alternatif Menkul, hem ticari, hem de bireysel müşterilerimizin yatırım ve finansman ihtiyaçlarına özel çözümler sunma açısından önemli ve tamamlayıcı bir role sahip. Önümüzdeki dönemde iştiraklerimiz ile birlikte gerçekleştireceğimiz büyüme yolculuğunda Sayın Attila Penbeci’nin tecrübe ve bilgi birikimiyle önemli katkı yaratacağına inanıyor, kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum.”

Atilla Penbeci ise Alternatif Menkul'un sermaye piyasalarında 20 yıldan uzun süredir faaliyet gösteren köklü bir kurum olduğunu belirtirken "Alternatif Bank ve iştirakleri olarak yaratacağımız sinerji ile ortak hedeflerimize emin adımlarla ilerleyeceğiz." dedi.

Attila Penbeci Kimdir?
Lisans eğitimini Ontario Queen’s Üniversitesi’nde, MBA derecesini ise Kanada’daki Mc Gill Üniversitesi’nde tamamlayan Attila Penbeci, 1994 – 2003 yılları arasında çeşitli banka ve finans kurumlarının sermaye piyasaları bölümlerinde yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. 2003 yılında katıldığı Ak Yatırım’da 2009 – 2014 yılları arasında Genel Müdür olarak görev yapan Penbeci, 2014 – 2017 yılları arasında Tacirler Yatırım’da  Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmiştir.

Alternatif Menkul Değerler A.Ş. Hakkında:
1997 yılında Alternatif Bank'ın iştiraki olarak kurulan Alternatif Menkul Değerler A.Ş. (Alternatif Menkul), Sermaye Piyasaları mevzuatı çerçevesinde faaliyet gösteren kısmi yetkili bir aracı kurumdur. Alternatif Menkul pay piyasaları, borçlanma araçları ve para piyasalarında işlem aracılığı, sınırlı saklama ve kurumsal finansman alanında verdiği halka arz hizmetlerini sunmaktadır. www.alternatifmenkul.com.tr

Alternatif Bank A.Ş. Hakkında:
Alternatif Bank Türk bankacılık sektörüne 1991 yılında katıldı. 2013 yılında The Commercial Bank (P.S.Q.C.) yüzde 75 ile bankanın hâkim hissedarı oldu. 2016 yılı sonundaki hisse devrinin ardından The Commercial Bank Alternatif Bank’ın tek sermayedarı haline geldi.  Katar’ın ilk özel bankası olan The Commercial Bank bölgesinde öncü ve saygın bir finans kurumudur. “Kusursuz hizmet” anlayışı ile bankacılık alanındaki uzmanlıklarını 51 danışman şubesi, 1000’e yakın uzman çalışanı aracılığıyla müşterilerine sunan Alternatif Bank, Türk ekonomisinde kısa vadede istihdam ve üretim yaratacak pek çok projeye finansman sağlayarak, reel ekonomiye destek olmayı ve müşterileriyle «beraber büyümeyi» hedeflemektedir. Bankanın konsolide aktif büyüklüğü 31.03.2018 itibarıyla 21,9 milyar TL’dir. www.alternatifbank.com.tr

Ayrıntılı bilgi için;
Kaan Ölçer / A&B İletişim
Tel: 0 (212) 233 22 38
E-posta: olcer@ab-pr.com