Ekonomi ve iyilik Maçka Parkı'nda buluştu!

Olmaz olmaz demeyin!

Good4Trust.org yeni bir ekonomik sistem öneriyor 

Sosyal ve ekolojik açıdan sorumlu ve adil “üretici” ve onlardan hizmet alan “türetici”leri buluşturmayı hedefleyen Good4Trust.org, Şişli Belediyesi desteğiyle, Maçka Sanat Parkı’nda 30'a yakın yerel üreticiyi buluşturdu.

Türkiye’nin farklı illerinden gelen Good4Trust.org üreticileri doğaya ve insana dost ürünlerini, Maçka Sanat Parkı’nda kurulan tezgahlarda ziyaretçilere tanıttı. Buluşmada, ürünlerin tanıtım ve satışının yanı sıra, yoga ve çocuk oyun aktiviteleri, “Yeni Bir Ekonomik Sistem Önerisi: Türetim Ekonomisi" ve "Ekolojik Beslenmenin Çocuklar Üzerindeki Olumlu Etkileri" konulu söyleşiler yapıldı. Kullanılan elektriğin bir kısmı ise kurulan güneş panellerinden sağlandı.

Good4Trust’ın kurucusu ve kışkırtıcısı Dr. Uygar Özesmi ise “İyilik Buluşması”nda üreticilerin birbirlerini yakından tanıma fırsatı bulduklarını dile getirerek, “Doğaya insana dost üreticilerimiz, türeticileri ile buluştu ve iyiliği çoğalttı. Bugün ekolojik ve sosyal açıdan adil bir türetim ekonomisinin hayal değil, gerçek olabileceğini gördük. Bundan sonra önemli olan Good4Trust.org topluluğunu, üreticileri ve türeticileri çoğaltarak, yolumuza devam etmek. Herkesi Good4Trust.org'u ziyaret ederek önerdiğimiz ekonomik sistemi incelemeye davet ediyoruz." dedi.

Yeni bir ekonomik sistem önerisi

2015 yılında Türkiye merkezli kurulan Good4Trust, “iyilik ve güven” ekseninde, ekolojik ve adil bir yaşamı öneren yeni bir ekonomik sistem. Good4Trust hedefini; adil, çevre ve insana dost üreticileri destekleyerek türetim ekonomisini teşvik edip doğayı kollayan bir toplum ve hakkaniyetli bir ekonomik sistem oluşturmak olarak tanımlıyor. Good4Trust, “Türetim ekonomisi” olarak adlandırdığı bu sistemi, üreticileri ile birlikte lüks tüketimin merkezi Maçka'da tanıtarak farklı ve daha adil bir dünyanın olabileceğine dikkat çekti.

Adil ve doğaya dost üretim yapan “üretici” ve satın aldığı ürünün nereden geldiğini, çevreye zarar verip vermediğini inceleyen, daha çok yerel ürün kullanmaya özen gösteren ”türetici"lerin buluştuğu Good4Trust.org, “çarşı” bölümünde adil ve doğaya dost yöntemlerle üretilen bu ürünler satışa sunuluyor. Platformda ayrıca iyiliklerin paylaşıldığı ve teşvik edildiği bir bölüm de yer alıyor.

Uygar Özesmi, platforma üye olan türeticileriyle birlikte bugün 8000'den fazla kişiye ulaşan Good4Trust.org'un etrafında, iyilik eksenli bir toplum oluşturmayı hedefliyor.

* Good4Trust hakkındaki; türetici ve üretici sayıları, paylaşılan iyilikler gibi en son istatistiklere https://good4trust.org/press adresinden ulaşabilirsiniz.