Good4Trust.org çocuklara tatilde eğlendirirken düşündüren oyun önerileri sunuyor

İyilik ve güven dolu, sürdürülebilir bir dünya için çalışan Good4Trust.org, okulların yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte çocukların, zamanlarını hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirmelerini sağlayacak yaratıcı oyun önerileri sunuyor. 

Good4Trust.org platformu sorular sordurarak diyalog kurmayı geliştiren “Konuşturan Kartlar”, doğa ve ekosistem hakkında bilgilendirici içeriklere sahip “Ekosistem Besin Zinciri Oyunu”; birden fazla oyuncu ile oynanan “Vidi Vici gibi oyunlarla çocukların hayal dünyasını geliştirip takım çalışmasını öğrenmelerine katkı sağlıyor.

Eğlendirirken düşündüren, dijital dünyanın karmaşasından uzaklaştırıp gerçek dünyaya davet eden, çocukların sosyalleşmesine yardımcı olan oyunlarla anne babaların sorunu haline dönüşen yarıyıl tatili daha keyifli hale geliyor. Çocuklar için en iyi öğrenme yollarından biri olan oyunlar, gelecekte motivasyonu yüksek, girişken, bağımsız düşünüp hareket edebilen bireyler olabilmesi noktasında büyük önem taşıyor.

Good4Trust hakkında
2014 yılında Dr. Uygar Özesmi tarafından kurulan Good4Trust.org geleceğin yaygın yeni ekonomisi olmaya aday. Türetim Ekonomisi olarak tanımlanan, iyilikleri teşvik eden bu sistem, ekolojik ve sosyal açıdan adil üretimi, güvene dayalı alışverişi hedefliyor. Good4Trust.org’da tüketimi değil, insana ve doğaya dost üreticilerin sunduğu ürün ve hizmetleri kullanarak dönüştürmeyi benimseyen türeticiler bir araya geliyor, iyiliği odağına alan bir topluluk oluşuyor.