Good4Trust.org’a İmece usulü üretim!

Tüketen değil türeten bir ekonomik sistem oluşturmak amacıyla yola çıkan ve destekçi sayısı her geçen gün artan Good4Trust.org ailesine yeni bir üretici katıldı. İmece Evi, doğa dostu tarımsal faaliyetlerle ürettiği ürünleri Good4Trust üzerinden türeticilerle buluşturuyor.

Ekolojik ve sosyal açıdan adil üretim yapan İmece Evi, 2007 yılında tarımsal faaliyetlerine Kaz Dağları’nda başladı. Halen İzmir’in Menemen ilçesindeki Dumanlıdağ mevkinde çalışmalarını sürdüren İmece Evi, zeytin ve sabun üretiminin yanı sıra mevsiminde toplanan sebze ve meyveleri de türeticilere ulaştırıyor.

Good4Trust.org’un Çarşı’sında İmece Evi’nin çorbadan sirke çeşitlerine, kişisel bakım ürünlerinden vegan pastırmaya kadar farklı ihtiyaçlara yönelik ürünleri yer alıyor. İmece Evi’nin özel Sonbahar Kolisi’nde ise türeticiler için birbirinden lezzetli ürünler mevcut. Tarhana, bahçelerden özenle toplanan bitki çayları, içinde hiçbir kimyasal madde kullanılmadan üretilen krem ve sabunlara kadar çeşitli ürünler bulunuyor.

Good4Trust
2014 yılında Dr. Uygar Özesmi tarafından kurulan Good4Trust.org geleceğin yaygın yeni ekonomisi olmaya aday. Türetim Ekonomisi olarak tanımlanan, iyilikleri teşvik eden bu sistem, ekolojik ve sosyal açıdan adil üretimi, güvene dayalı alışverişi hedefliyor. Good4Trust.org’da tüketimi değil, insana ve doğaya dost üreticilerin sunduğu ürün ve hizmetleri kullanarak dönüştürmeyi benimseyen türeticiler bir araya geliyor, iyiliği odağına alan bir topluluk oluşuyor.

 

* Good4Trust hakkındaki; türetici ve üretici sayıları, paylaşılan iyilikler gibi en son istatistiklere https://good4trust.org/press adresinden ulaşabilirsiniz.

* İmece Evi,ürünleri için https://good4trust.org/imece-evi adresini ziyaret edebilirsiniz.