İyilikseverler bu şenlikte buluştu!

Yeni bir ekonomik sistem öneren
 Good4Trust,
Nişantaşı Sanat Parkı’nda düzenlenen
 “İyilik Şenliği”nin ikincisinde iyi insanları buluşturdu.

Sosyal ve ekolojik açıdan sorumlu ve adil “üretici”leri ve onların ürün ve hizmetlerinden yararlanan  “türetici”leri buluşturan  Good4Trust.org, Şişli Belediyesi ile birlikte İyilik Şenliği düzenledi. Bu yıl 12 Mayıs Cumartesi günü ikinci kez gerçekleştirilen şenlik, iyilikseverleri Nişantaşı Sanat Parkı’nda buluşturarak, yeni bir ekonomik sistemle tanıştırdı.

Yeni bir ekonomik sistem mümkün!

2012 yılında Türkiye merkezli hayata geçen Good4Trust’ın kurucusu Dr. Uygar Özesmi, Good4Trust’ı “iyilik ve güven” ekseninde, ekolojik ve adil bir yaşamı öneren yeni bir ekonomik sistem olarak tanımlıyor.

Tüm Türkiye’den doğa dostu 25’ten fazla Good4Trust üreticisinin ürünlerini sergilediği şenlik Dr.Uygar Özesmi’nin açılış konuşmasıyla başladı. Açılış konuşması ardından Yoga Zero’nun yoga atölyesi ve Cankat Çoban Helva üreticisi Begüm Balcı’nın, Hobi’den Kobi’ye konulu konuşması gerçekleştirildi.

Öğlen saatlerinde 2. İyilik Şenliği’ni ziyaret eden ve bu yıl da destek vermekten son derece mutlu olduklarını söyleyen Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü “Yaşadığımız dünyaya saygı, çevreye duyarlılık ve iyiliği paylaşmak çok önemli değerlerimiz. Bunun için hepimize düşen sorumluluklar var. Biz de Şişli Belediyesi olarak, hedefi doğayı korumak ve daha yaşanabilir bir dünya için iyilikleri çoğaltmak olan bu şenliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu etkinliklerin daha çok kişiye ulaşması ve düzenli hale gelmesi için desteğimizi sürdüreceğiz” dedi. İnönü standları tek tek gezerek, alışveriş de yaptı.

Türetim Ekonomisi paneli ilgi çekti

Good4Trust.org kurucu ve kışkırtıcısı Dr. Uygar Özesmi, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Zeynep Kadirbeyoğlu ve Melis Alphan’ın katılımlarıyla Good4Trust.org'dan Yeni Bir Ekonomik Sistem Önerisi: Türetim Ekonomisi konulu panel gerçekleşti. Ziyaretçiler tarafından ilgiyle takip edilen panelde adil, çevre ve insana dost üreticileri destekleyen, doğayı kollayan bir toplum, hakkaniyetli bir ekonomik sistem oluşturmayı amaçlayan Türetim Ekonomisi anlatıldı.

Şenlikte “Adil Üretim ve Hayatta Kalma” forumu gerçekleşti

Umay Herbal üreticisi Uluç Üstündağ’ın Bal:Efsaneler/Gerçekler konulu keyifli söyleşisi ardından 2. İyilik Şenliği’ne katılan tüm üreticiler Adil Üretim ve Hayatta Kalma konulu forumla fikir alışverişinde bulundular.

İyilikseverler gün boyu Açık Radyo’nun müzikleri ve NewPell Jazz grubunun canlı performansları eşliğinde keyifli saatler geçirdiler.

İyilik Şenliği’ne katılanlar; kendileri ve çocukları için daha iyi bir dünya inşa edilmesine nasıl katkıda bulunacaklarını deneyimlemekten ve sorumluluklarının farkına varmaktan mutlu olduklarını ifade ettiler.

* Good4Trust hakkındaki; türetici ve üretici sayıları, paylaşılan iyilikler gibi en son istatistiklere https://good4trust.org/press adresinden ulaşabilirsiniz.