Sentetiklere muhtaç değiliz! Ata yadigarı kül suyuyla gelen doğal temizlik Good4Trust.org’da…

İyilik ve güven dolu, sürdürülebilir bir dünya için çalışan Good4Trust.org, türeticilerini yüzyılların geleneği kül suyundan gelen doğal temizlikle buluşturuyor. Good4Trust.org üreticilerinden HGY Ticaret’in ürettiği, atalarımızın Anadolu’da ve dünyada çamaşır ve bulaşıkları temizlemek için kullandıkları kül suyuyla,  kimyasaldan uzak, doğal ve sağlıklı bir temizlik yöntemi tekrar hayat buluyor.

Yavuz ve Gülnur Baştürk çiftinin tek başlarına üretim ve pazarlama faaliyetlerini yürüttükleri HGY Ticaret, ekmek fırınlarından topladığı odun küllerini suyla işleyerek kül suyu üretiyor. Kül suyu, içerisinde odun külü ve şebeke suyu dışında hiçbir madde barındırmadığından alerjik yapıdaki insanlar için de sağlıklı bir alternatif oluşturuyor.

Çamaşır ve bulaşık  makinelerinde rahatlıkla kullanılabilen kül suyundan deterjan gözüne 1 çay bardağı dökülmesi yeterli oluyor. Kül suyunun yanı sıra yine HGY Ticaretin ürünleri arasında bulunan saf zeolit (kireç sökücü) ve çamaşır sodası kullanılarak, kireçli sularda dahi sağlıklı sonuçlar alınabiliyor. Bulaşık makinelerinde ise  deterjan gözüne kül suyu, parlatıcı gözüne sirke konularak yapılan bulaşık yıkamalarında, çevreye ve sağlığa dost bir temizlik elde edilebiliyor.

 

Yani artık deterjanlara,sentetik ürünlere mahkum değiliz!

Good4Trust

2014 yılında Dr. Uygar Özesmi tarafından kurulan Good4Trust.org geleceğin yaygın yeni ekonomisi olmaya aday. Türetim Ekonomisi olarak tanımlanan, iyilikleri teşvik eden bu sistem, ekolojik ve sosyal açıdan adil üretimi, güvene dayalı alışverişi hedefliyor. Good4Trust.org’da tüketimi değil, insana ve doğaya dost üreticilerin sunduğu ürün ve hizmetleri kullanarak dönüştürmeyi benimseyen türeticiler bir araya geliyor, iyiliği odağına alan bir topluluk oluşuyor.