Sosyal Bağış Hareketi’nde, bu ay “Hayata Destek” tanıtılıyor.

İnsani yardım kuruluşu Hayata Destek, MarjinalSosyal’in girişimi ve Facebook’un katkılarıyla başlatılan “Sosyal Bağış Hareketi” kapsamında, facebook.com/sosyalbagishareketi/ adresinde Ağustos ayı boyunca takipçilere tanıtılıyor. Her ay farklı bir sivil toplum kuruluşunun çalışmalarına yer vererek, ayın 2. perşembesini “Sosyal Bağış Günü” ilan eden hareket, 10 Ağustos 2017 tarihinde tüm bağışları Hayata Destek için toplayacak.

“Hayata Destek Derneği” ve “Sosyal Bağış Hareketi” için yapılan paylaşımlarda; #birinizhepimizicin, #sosyalbağışhareketi, #hayatadestekolun,  #hayatadestekoluyorum, #hayatadestekol etiketleri kullanılıyor.

2005 yılında temelleri atılan Hayata Destek; doğal ya da insan eliyle meydana gelen afetlerden etkilenen birey ve toplulukların temel haklardan yararlanmasını ve ihtiyaçlarına erişmesini sağlayabilmek, afetin etkilerini azaltabilmek, sonuçlarına hazırlıklı olabilmek amacıyla çalışıyor. Kuruluş günümüzde, Acil Yardım, Mülteci Destek, Çocuk Koruma, Sivil Toplumu Güçlendirme ve Koordinasyon alanlarında Türkiye’nin 8 ilinde çalışmalarını yürütüyor.

 

Bağış Yapmak İçin:

facebook.com/HayataDestek/?ref=ts&fref=ts

fonzip.com/hayatadestek/bagis

 

SMS Üzerinden Düzenli Bağış Yapmak İçin:

HAYATADESTEK yazıp 8071’e SMS gönderenler, her ay 10 TL düzenli bağış yapabilir. 10 TL bağış tutarı, kişinin telefon faturasına eklenir. İptal etmek için İPTAL HAYATADESTEK yazarak 8071’e SMS gönderilebilir.

 

hayatadestek.org