Logitech G, yeni nesil G603 Kablosuz Oyun Mouse’u, G613 LIGHTSPEED™ Mekanik Oyun Klavyesi ve G840 XL Oyun Mouse Pad’ini duyurdu.

Ürünleriyle oyun deneyimine değer katan Logitech G, yeni geliştirdiği HERO™ optik sensörünü ve gelişmiş LIGHTSPEED™ kablosuz teknolojisini kullanan yeni ürünlerini oyuncuların beğenisine sundu. Logitech® G613 LIGHTSPEEDTM Mekanik Oyun Klavyesi, Logitech® G603 Kablosuz Oyun Mouse’u ve Logitech® G840 XL Oyun Mouse Pad’i yüksek performanstan ödün vermek istemeyenler için yepyeni bir masaüstü deneyimi sunuyor.

Logitech G Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ujesh Desai,“Geliştirdiğimiz LIGHTSPEEDTM ve POWERPLAYTM  ile imzamızı attığımız kablosuz teknolojisini, bugün tanıttığımız G603 Kablosuz Oyun Mouse’u ve G613 Kablosuz Mekanik Oyun Klavyesi’nde bulunan yeni HERO™ optik sensörüyle bir üst seviyeye taşıyarak bu konuya olan bağlılığımızı gösterdik.” dedi.

HERO™ Optik Sensör
HERO™ Optik Sensör, uzun pil ömrüne sahip, yüksek performanslı bir kablosuz oyun mouse’u yaratma hedefiyle Logitech G tarafından üretildi. Yeni nesil, yüksek verimli optik algılayıcı HERO™ sensörü, sektöründe lider bir performans sergileyerek 10 kat daha fazla güç verimi sunuyor. HERO™, 12.000 DPI’a kadar çıkan hassasiyetiyle sıra dışı isabet oranı ve duyarlılık sağlıyor.

Yeni nesil G603 Kablosuz Oyun Mouse’u
G603, en üst seviye oyuncuların bile isteklerini karşılayacak kablosuz bir deneyim sunuyor. Logitech G’nin sıra dışı isabet ve kesinlik sağlayan HERO sensörüne sahip ilk oyun mouse’u G603, 12.000 DPI hassasiyetine çıkabiliyor. 500 saatlik kesintisiz oyun performansıyla eşsiz bir performans sergileyen mouse, oyun oynanmadığı zamanlarda LO modunda 8 ms tepki süresiyle, batarya ömrünü 2 AA pille 18 aya kadar artırabiliyor. LIGHTSPEED™ kablosuz teknolojisini kullanan mouse, bazı kablolu oyun mouse’larını bile geride bırakarak rakipsiz bir güven sunuyor.

Yüksek performanslı G613 Kablosuz Mekanik Oyun Klavyesi
G613 Kablosuz Mekanik Klavye, kullandığı LIGHTSPEED™ teknolojisi sayesinde 1 ms’lik tepki hızına ulaşırken, kesintisiz iletimiyle de üstün bir performans sunuyor. Bluetooth ile birden fazla cihaza bağlanabilen G613, 2 AA pille 18 aya kadar kesintisiz oyun deneyimi yaşatıyor. İdeal hız ayarı için oyunculara programlanabilir 6 özel G-Tuşu sunan klavye aynı zamanda Logitech'in seçkin Romer-GTM mekanik tuş anahtarlarıyla profesyonel düzeyde performans ve dayanıklılık sağlıyor. 1,5 mm'lik kısa aktivasyon mesafesi olan Romer-GTM, standart mekanik tuş anahtarlarına göre %25’e kadar daha hızlı. Oyun geliştirmeye yönelik tasarlanan Romer-GTM tuş anahtarı, hız, hassasiyet ve sessiz performansın mükemmel bileşimini sunuyor.

Ekstra Geniş G840 XL Mouse Pad  
Geniş ölçüsü sayesinde tüm masaüstünü birleştirip ideal bir oyun alanı yaratan G840, mouse ve klavyeyi istenilen şekilde yerleştirmeye olanak tanıyarak oyuncunun özgürlüğünü kısıtlamadan konforunu sağlıyor. G840, üzerindeki mouse hareketlerini hissederek hem hızlı dönüşlerde hem de yavaş kontrollerde optimizasyon sağlarken, isabetli bir şekilde hedef almayı kolaylaştırıyor. Kumaşa sabitlenmiş kauçuk tabanıyla oyun esnasında özellikle gergin anlarda yapılan hızlı el hareketleri sonrasında esnek yüzeyin yerinde durmasına yardımcı olurken, kumaşın toplanmasını önlüyor. G840 dayanıklı ve esnek yapısı sayesinde kolayca rulo haline getirilebiliyor ve ürünle beraber gelen taşıma kabına yerleştirilip, rahatça taşınabiliyor.

Logitech G Hakkında

Logitech G, Logitech International'ın markası olan, PC ve Konsol oyun ekipmanları alanında dünya lideridir.

Logitech G, yenilikçi tasarım, gelişmiş teknolojiler ve oyun oynamak için derin bir tutkuyla mümkün olan en üst düzey klavye, mouse, kulaklık, mousepad ve uçuş simülasyon ürünleriyle, her seviyedeki oyuncuya hizmet veriyor. 1981 yılında kurulan Logitech International; hisseleri Six Swiss Exchange (LOGN) ve Nasdaq Global Select  Market’da (LOGI) işlem gören halka açık bir İsviçre şirketi. Türkiye’deki distribütörü Penta olan Logitech G’ye; www.logitechG.com, http://blog.logitech.com/, @LogitechG ya da @LogitechG.TR üzerinden ulaşılabiliyor.