Logo Yazılım, Konya’da bilişim profesyonelleriyle buluştu.

Bilişim teknolojileri sağlayıcılarının potansiyel kullanıcılarla biraya gelerek, vizyonlarını paylaştıkları, ürün ve çözüm tanıtımlarını yaptıkları ve örnek uygulamalarını anlattıkları buluşma platformu BTvizyon Toplantılarının 2018’deki dördüncü buluşması, 8 Mart’ta Konya’da  gerçekleştirildi.

 Logo Yazılım İş Analitiği Çözümleri Satış Direktörü Cem Cengiz Yılmaz’ın konuşmacılar arasında yer aldığı toplantıda, dijital dönüşüm, yeni nesil çözümler, tehditler ve e-ticaret gibi konular ele alındı.

 Yılmaz, “Bilgi Toplumunda Anlamlı Verinin Gücü” başlıklı konuşmasında, Endüstri 4.0 ile yeni iş modellerinin ortaya çıkışı, yaşanılan hızlı dijital dönüşümde iş analitiğinin gerekliliği ve verilerin doğru analizi konularına değindi.

“Endüstri 4.0 ile veri odaklı iş modelleri yükseliyor ve dijital dönüşümde ekonomik büyüme ve sosyal kalkınmayı artırmada büyüyen veriyi doğru analiz edebilmek en önemli kaynak haline geliyor. Onlarca farklı kaynaktan elde edilen verileri hızla ve titizlikle işleyen ideal bir iş analitiği çözümü, şirketlerin karar alma mekanizmalarına kritik anlarda ihtiyaç duydukları anlık bilgiyi sunarak, rekabette bir adım öne çıkma fırsatını sunabiliyor. İş analitiğinin gerekliliği, özellikle işletmelerin yönetebileceklerinden daha fazla veriye sahip olduklarında ve bu verileri anlamlı bilgiye dönüştürmede ortaya çıkıyor. Dönüşümün baş döndürücü bir hızla devam ettiği iş dünyasında geleneksel iş analitiği çözümleri pek çok noktada yetersiz kalıyor. Logo olarak, şirketlerin yatırımlarının verimli geri dönüşünü sağlamayı amaçlıyor, iş analitiği konusunda değişen dinamikleri yakından takip ediyor ve kullanıcılarımıza en yeni teknolojileri sunmayı hedefliyoruz.”şeklinde konuştu. 

 'BTvizyon Anadolu Toplantıları' etkinlikleri; önde gelen bilişim firmaları ile Anadolu'nun çeşitli illerindeki firmaların buluşturulmasını amaçlıyor. Bu toplantılar, bilişim teknolojileri sağlayıcılarının, hedefledikleri potansiyel kullanıcılar ile gelecek vizyonlarını paylaştıkları, ürünlerinin ve çözümlerinin tanıtımını yaptıkları ve örnek uygulamalarını gösterdikleri buluşma ve pazarlama platformları olarak göze çarpıyor.