Maviology yeni sayısında Ustaların Sahnesi’ni inceliyor.

Mavi’nin marka kimliğiyle özdeşleşen, 1997 yılından beri yayınlanan ve kendini sürekli yenileyen gençlik dergisi Maviology, Sonbahar-Kış 2017 sayısını modaseverlere sunuyor. Maviology’nin 54. sayısında, başta denim ustaları olmak üzere tüm el işi harikalarına şapka çıkaran Mavi; yaratıcısının kimliğinden, benliğinden ve derdinden soyutlanmış eserlerin sahipleri olan zanaatkarlara duyduğu saygıyı ortaya koyuyor. Ustaların ürettiği birçok ürünün; sağlığa, sürdürülebilirliğe, çevreye ve yerel kültüre verdiği önemin altını çiziyor. Mavi, fotoğrafın yaşayan büyük ustalarından Martin Parr’ın İstanbul’da çektiği fotoğraflardan oluşan “Şimdiki İstanbul’da Ustalar” kitabından öne çıkan fotoğrafları, dergide jeanseverlerle paylaşıyor.

Birbirinden ilgi çekici konuların ele alındığı son sayıda, Atlantik’in iki yakasındaki moda profesyonelleri tarafından oluşturulan “afro look” trendinin modanın başkenti Paris’teki popülerleşme serüveni ve Afrika sanatı sergileri gözler önüne seriliyor. Maviology, ahşabın fizik kurallarına en uygun şekilde usta ellerle yontularak bumeranga dönüşümünü ve dijitalde toplamda 30 milyon 500 bin kez okunan yeni nesil bir hikâye örneğini okuyucularıyla buluşturuyor.

Dergide, Sonbahar-Kış 2017 koleksiyonuyla jeans modasını gözler önüne seren Mavi, stili farklılaştıran el işçiliği detaylarına ve özgün tasarımlara değiniyor. Sezonun ön plana çıkan kilit parçalarına, en yenilerine dikkat çekiyor. Maviology’de ayrıca, Mavi’nin Amerika’da dünden bugüne markalaşma öyküsü, Bensu Soral’ın yüzü olduğu Mavi Glam Koleksiyonu ve Kıvanç Tatlıtuğ’lu Black Efsanesi gibi birbirinden renkli konular da yer alıyor. Jeans tutkunlarının merakla beklediği Maviology’ye, Mavi mağazalarından ve mavi.com adresinden ulaşılabiliyor.