NVIDIA, OMEN by HP ve Blizzard tarafından düzenlenen “Overwatch” turnuvası sonuçlandı.

NVIDIA, OMEN by HP ve Blizzard tarafından 1-4 Şubat tarihleri arasında Gaming İstanbul 2018 Fuarı’nda gerçekleştirilen “Overwatch” turnuvası sona erdi. 30.000 TL değerindeki ödüllerin sahipleriyle buluştuğu; donanım ödüllerinin OMEN by HP, nakit ödülün ise GameSultan tarafından sağlandığı turnuvaya, oyunseverler yoğun ilgi gösterdi. Fuar boyunca 4 gün devam eden turnuvaları, “Hallediciler”, “ANT E-spor”, “5FPS” ve “RIP” takımları kazandı. Birçok platformdan takip edilen turnuvanın yayını, son 90 günde en çok izlenen Türkçe Overwatch Twitch yayını oldu.

 Turnuvanın 1. günü Hallediciler takımından “Yaga”, 2. günü ANT E-spor takımından “Dickenz”, 3. günü 5FPS takımından “Crusader”, 4. günü ise Ravenwits takımından “WIRIERKING” günün en iyi oyuncusu (Most Valuable Player) seçildi. Her bir oyuncu, HP OMEN GeForce GTX Gaming Notebook ödülünün sahibi oldu. Turnuvayı kazanan takımların oyuncularına verilen nakit para ödülünün yanı sıra, Blizzard tüm katılımcılara kol bandı hediye etti.

 Fuar alanındaki heyecanın, Team NVIDIA Türkiye’nin Twitch kanalından yapılan canlı yayınlarla aktarıldığı etkinlikte; oyun dünyasının tanınmış simaları, yayıncılar, Youtuber’lar ve e-spor takımları, takipçileriyle sohbet etme imkânı buldu. NVIDIA Türkiye'nin yayıncı ekibi Team NVIDIA Türkiye’nin üyeleri ise alandaki hayranlarıyla buluşarak fotoğraf çektirdi ve canlı yayınlara katıldı. Geçen seneye oranla ziyaretçi sayısı %35 artan Gaming İstanbul Fuarı, oyunseverlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

 Türkiye’de NVIDIA, Blizzard  ile birlikte “Overwatch” turnuvası için işbirliği yapan HP, globalde de 2017 Overwatch Dünya Kupası için Blizzard Entertainment ile işbirliğine gitti. Etkinliğin resmi PC ortağı olarak HP, sağlayacağı donanımlar ile dünyanın en iyi Overwatch™ e-spor yarışmacılarına kazanmalarını sağlayacak oynanabilirlik imkanı sunacak.


 

NVIDIA

1999 yılında GPU'yu dünyaya tanıtan NVIDIA, bilgisayar oyunu pazarındaki büyümeyi tetikleyerek, modern bilgisayar grafiklerini yeniden tanımladı ve paralel hesaplamayı kökten değiştirdi. Yakın zamanda ise GPU derin öğrenme, dünyayı algılayıp anlayabilen bilgisayarlar, robotlar ve sürücüsüz otomobillerde beyin işlevini gören GPU ile modern yapay zekâyı (yeni hesaplama çağı) dünyayla buluşturdu.

www.nvidia.com.tr

www.nvidia-press.com

 

NVIDIA GeForce Turkiye Facebook

NVIDIA GeForce Turkiye Youtube

Team NVIDIA GeForce Turkiye Twitch

NVIDIA GeForce Turkiye Instagram

NVIDIA GeForce Turkiye Twitter

NVIDIA Turkiye Newsletters

NVIDIA Turkiye NGAMER Newsletter

 

 

OMEN by HP

OMEN by HP, rekabette üst sıralarda yer almak isteyen oyuncular için mükemmel bir avantaj sağlıyor. Tamamıyla yeniden tasarlanmış olan yeni ürün yelpazesi, e-spor yarışmacılarına ve oyunculara, küresel düzeyde rekabet edebilmeleri için gerekli güven ve imkânları sağlıyor. Yeni OMEN bilgisayarlarının ekran ve aksesuarları da dahil olmak üzere her noktası, dünyadaki tüm oyuncuların ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde tasarlanarak, oyunun gidişatını bir anda değiştirebilecek imkâna sahip olmasıyla göze çarpıyor.

Önemli haberler:

  • OMEN X by HP Kompakt Masaüstü, fabrika çıkışlı overclock edilmiş NVIDIA® GPU, herhangi bir yerde oyun oynamak için hızlıca kurulabilen yapı ve benzersiz bir VR deneyimi için bir sırt çantası aksesuarına bağlanabilen çok yönlü bir kullanım deneyimi sunuyor.
  • OMEN X by HP Kompakt Masaüstü’ne bir sırt çantası aksesuarının eklenmesi, platforma esnek bir kullanım boyutu kazandırıyor. HP, yeni bir OMEN klavyesi, ayarlanabilen ağırlığa sahip bir fare, arka plandaki gürültüyü azaltmak için minderli kulaklık ve mükemmel duyarlılık için tasarlanmış mousepad ile genişleyen OMEN aksesuar serisiyle, oyun deneyiminin her alanına dikkat çekiyor.
  • Yeni OMEN Kompakt Masaüstü, kolay upgrade imkânı için gelişmiş termal mühendislik, modern, güçlü bir tasarım ve endüstri standardı parçalara erişim sunuyor.
  • HP, OMEN deneyimini tamamlamak için, NVIDIA'dan gelen en yeni yüksek performanslı grafikleri destekleyen ve hızlı tazeleme oranı için G-Sync™  teknolojisiyle donatılmış, yüksek çözünürlüklü ekranlara sahip OMEN by HP 15 ve OMEN by HP 17 dizüstü bilgisayarları oyuncuların kullanımına sunuyor.

 

OMEN platformunun bugün en hızlı büyüyen büyük PC oyun markalarından biri olduğunu belirten HP EMEA Kişisel Tüketici Sistemleri Başkanı Anne-Sophie Hadberg, “Oyuncular ve e-spor sporcuları, piyasadaki en havalı, en yenilikçi ve güçlü ürünleri hayallerindeki tasarımlarıyla istiyor. Tasarım, mühendislik ve performans gibi alanlarda OMEN ürünlerinin tamamını yeniden tasarlayarak, oyuncuların en üst düzeyde rekabet etmelerine yardımcı oluyoruz.” dedi.

 

İlgili linkler:

Omen By HP GeForce GTX 10 Serisi:

http://www8.hp.com/tr/tr/campaigns/gamingpcs/overview.html

 

HP Inc.

Hp Inc, hayatı her yerde ve herkes için kolaylaştıracak teknolojiler yaratıyor. Yazıcı, PC, mobil cihazlar, çözüm ve hizmetlerden oluşan portföyüyle hayrete düşüren deneyimler tasarlıyor. HP hakkında daha fazla bilgi için: http://www.hp.com
 

HP'nin en güçlü oyun dizüstü bilgisayarı: OMEN X

En yeni oyunlar ve e-spor turnuvaları, yüksek performanslı grafikler ve ham hesaplamalı yüksek işlem gücü gerektiriyor. HP, OMEN X dizüstü bilgisayarlarını bu nedenle endüstri lideri teknoloji ve özel ince ayar özellikleriyle birlikte geliştiriyor. Bu özellikler arasında, Intel'in kilidi açılmış 7. nesil Intel® Core ™ i7 CPU'su, DDR4-2800 MHz’a kadar bellek hız artışı ve test edilmiş profiller için XMP bellek seçeneklerinin yanı sıra 4K çözünürlükte akıcı veya çok oyunculu oyunlar için ideal olan NVIDIA GeForce GTX 1080'e kadar fabrika çıkışı overclock yapılabilen grafik işlemciler bulunuyor. 

 

Blizzard

En iyi bilinen oyunları arasında World of Warcraft, Hearthstone, Overwatch, the Warcraft, StarCraft ve Diablo bulunan, bünyesinde Heroes of the Storm, Blizzard Entertainment ve Activison’un bir bölümünü barındıran Blizzard, endüstrinin en beğenilen oyunlarını yaratmayı amaçlayan, önde gelen bir eğlence yazılımı geliştiricisi ve yayıncısı. 21* adet liste başı oyuna ve birçok “Yılın En İyi Oyunu Ödülü”ne sahip olan Blizzard Entertainment’ın online oyun servisi Battle.net, milyonlarca aktif oyuncu ile dünyanın en büyük multiplayer oyun portallarından biri olarak göze çarpıyor.

*Şirket içi kayıtlara ve distribütör raporlarına göre.