PwC Türkiye 16. Çözüm Ortaklığı Platformu “Geleceğe Sıçramak” temasıyla gerçekleşti.

PwC Türkiye’nin gelenekselleşen Çözüm Ortaklığı Platformu, 16. yılında “Geleceğe Sıçramak” teması altında iş dünyasıyla buluştu. Finans bölümleri başta olmak üzere hukuk, insan kaynakları gibi alanlarda Türkiye’nin önde gelen yöneticilerinin katıldığı etkinlikte, Kişisel Verilerin Korunması, Finansal Raporlara ERP Dönüşümü, Endüstri 4.0, E-ticaret ve Blockchain teknolojisi gibi trendlerin iş ve finans dünyasına etkileri konuşuldu.

Platformun açılış konuşmasını PwC Türkiye Başkanı Halûk Yalçın gerçekleştirdi. Konuşmasında Türkiye’nin ekonomik potansiyeline değinen Halûk Yalçın, Türkiye’nin geleceğe sıçraması yönünde gündemde olan konuları ele aldı.

Gün boyu süren çeşitli panel ve sunumlarla devam eden platformda, Halûk Yalçın’dan sonra Fütüristler Derneği Başkanı Murat Şahin moderatörlüğüyle “Geleceğe Sıçramak” başlıklı ana panel gerçekleşti. Her biri ayrı sektörden olan panel katılımcıları Kamu Teknoloji Platformu Başkanı Erdem Akçıl, Inventream Genel Müdürü Cem Soysal ve IBM Türkiye Genel Müdürü Defne Tozan, Türkiye’nin geleceğe hazırlanması için gereken atılımları, kendi şirketleri ve sektörleri özelinde yorumladılar.

Öğleden sonra düzenlenen “Geçmişten Geleceğe Vergi Mevzuatında Değişiklikler” başlıklı oturumun açılışını ise PwC Türkiye Vergi ve Mali Hukuk Hizmetleri Lideri Zeki Gündüz gerçekleştirdi. Zeki Gündüz konuşmasında şirketlerin geçmişten bugüne e-vergi uygulamalarına geçiş sürecini aktardıktan sonra sektörün 2018 yılı için beklentilerini anlattı.

PwC Türkiye vergi hizmetleri biriminden uzman yöneticilerin moderatörlüğünde düzenlenen yan oturumlarda, mali gündeme ilişkin kişisel verilerin korunması kanunu, dijital dönüşüm, vergi teknolojileri ve endüstri 4.0 gibi teknik konular ele alındı.

 

PwC Hakkında

PwC, stratejiden uygulamaya 360º iş çözümleriyle, denetim, danışmanlık ve vergi hizmetleri alanlarında kaliteli hizmet sunmaya odaklanmış, 158 ülkede 236.000’i aşkın çalışanın oluşturduğu bir topluluktur. 1981’den bu yana Türkiye’de iş dünyasına hizmet sunan PwC; İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir’deki 5 ofisinde, yaklaşık 1.700 kişilik profesyonel kadrosuyla Türk iş dünyasına güvenilir danışman olarak katma değeri yüksek çözümler sağlıyor.