Sanat gençlere desteğe dönüşüyor, gençler sanatla buluşuyor.

 Gençliğin enerjisini toplumsal faydaya dönüştürmeyi amaçlayan Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Burs Komitesi’nde yer alan üç kadın gönüllünün girişimiyle 2016 Aralık ayında oluşturulan “Afife Jale Burs Fonu” sayesinde bugün 14 gönüllünün bağışlarıyla, tiyatro bölümünde okuyan kadın öğrencilere destek sağlanıyor. Fonun büyütülerek daha çok gence destek olunması amacıyla 10 Mart Cumartesi günü fon yararına bir tiyatro oyunu sergilenecek.

TOG, Deney Atölyesi ve Sahne Çolpan İlhan iş birliğiyle gerçekleştirilecek olan, gelirinin tamamının Afife Jale Burs Fonu’na aktarılacağı Oscar Wilde’ın “Salome” ve Sanem Soğukpınar'ın “Erte” adlı oyunlarının kolajı olan “Salome Erte’si”nde; Bir Oscar Wilde klasiği olan Salome, Serkan Karabayır yönetiminde, Sanem Soğukpınar'ın modernize metni “Erte” ile buluşarak kadınlık tarihine yeni bir bakış getirmeyi amaçlıyor. 

 

 Oyun Hakkında

 Salome Erte’si

 Mekan: Sahne Çolpan İlhan

 Adres: Ağahamam Cad. Ağa Han No. 1 K: 4 Cihangir, İstanbul

 Saat: 20:30

 Biletler için: http://www.biletix.com/etkinlik/VSA43/ISTANBUL/tr

 “Salome Erte’si”nde, tarihin tozlu sayfalarından günümüze gelen bir kadın sesi, modern zamanın izine karışıyor. Salome ve Zeynep aynı sahnede buluşuyor.

 “Ne şarap ne de meyveler arzumu dindirebilir. Ne yapacağım şimdi?”

 “Zamanı geriye alıyorsun. Kendi zamanını. Her kelimen tekrarı gibi bir öncekinin…“

 Tek başımayım. Terk edilmiş miyim?

 

TOG Hakkında:

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) gençliğin enerjisini toplumsal faydaya dönüştürmeyi amaçlayan bir değişim ve dönüşüm projesi. Aralık 2002’de kurulan vakıf, gençlerin öncülüğünde ve yetişkinlerin rehberliğinde toplumsal barış, dayanışma ve değişimi amaçlıyor. Toplum Gönüllüsü gençler, Türkiye’nin 81 ilinde üniversitelerinde 133 adet öğrenci kulübü, topluluğu veya grubu olarak bir araya gelerek, belirledikleri ihtiyaçlara göre sayısı sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiriyor. Bu projeler, sadece topluma katkı sağlamakla kalmıyor, gençlerin sorumluluk sahibi aktif bireyler olmalarını sağlayarak kişisel gelişimlerini de destekliyor. Gençler tüm projeleri, vakfın ilkeleri olan farklılıklara saygı, şeffaflık ve hesap verebilirlik, yerel katılım, ekip çalışması, yaşam boyu öğrenme ve sosyal girişimcilik ilkeleri çerçevesinde hayata geçiriyor. Vakıf tüm çalışmalarıyla çevresindeki sorunlara çözüm üretebilen, kendine güvenli, girişimci ve duyarlı bir gençliğin oluşumuna katkıda bulunmayı hedefliyor. 2017 yılında, Türkiye’nin dört bir yanından 74.613 gencin katılımıyla 1.839 yerel, ulusal ve uluslararası sosyal sorumluluk projesi/etkinliği/kampanyası gerçekleştiren Toplum Gönüllüleri, yerel kaynağı da harekete geçirerek yerel halkın katılımını sağladılar. Geçtiğimiz yıl 872 akran eğitimi alan ve bu eğitimlerle güçlenen gençler 825.920 kişiye çok çeşitli alanlarda hizmet götürmeyi başardılar. www.tog.org.tr