TOG BAZAR 2018, YAPI KREDİ CRYSTAL KART ANA SPONSORLUĞUNDA "Eleştirmek için değil değiştirmek için!" temasıyla kapılarını açtı!

2002 yılından bu yana 17-25 yaş arası gençlerin güçlendirilmesi için çalışmalar sürdüren Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) tarafından, bu yıl on ikincisi düzenlenen alışveriş festivali TOG BAZAR kapılarını “Eleştirmek için değil değiştirmek için!” temasıyla açtı. Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın, Yapı Kredi Crystal kart ana sponsorluğunda 28 ve 29 Mayıs tarihlerinde Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleştirdiği TOG BAZAR, bu sene TOG'un faaliyetlerini desteklemek, tanımak ve kamuoyu oluşturmak amacıyla 200’ü aşkın seçkin tasarım markasının katılımıyla düzenlendi.

Bu sene 3.809 ziyaretçinin katılımı ile düzenlenen TOG BAZAR’da toplanan bağışlarla 1.980 gencin sosyal sorumluluk eğitimlerine ve projelerine katılımı desteklendi. 2005 yılından bugüne TOG BAZAR’dan elde edilen bağışlarla 7.224 gencin sosyal sorumluluk eğitimi alması ve Toplum Gönüllüsü gençlerin sosyal sorumluluk projelerinin hayata geçmesi sağlandı.

TOG BAZAR bu yıl, gençlerin toplumsal duyarlılık için harekete geçmeleri ve yetişkinlerin de gençlere destek olması konusunda farkındalık yaratma hedefiyle hayata geçirildi. Bu amaç için, TOG Mütevelli Heyeti üyesi Alev Komili, TOG Yönetim Kurulu Eş Başkanı Suzan Bayazıt ve Genel Müdürü Jülide Erdoğan’ın yanı sıra, Ayşe Boyner ile Elif Boyner, Burcu Erçil ile İpek Ertan, Ece Vahapoğlu ile Cihan Alpay, Eda Kosif ile Aslı Şen, İdil Fırat ile Ezgi Kural, Siren Ertan ve Şebnem Çapa ünlü fotoğrafçı Zeynel Abidin Ağgül’ün objektifinin karşısına geçti. Bu isimler Toplum Gönüllüsü gençlerin hayata geçirdiği, hayvan haklarından ekolojiye, çocuk haklarından toplumsal cinsiyet eşitliğine birçok farklı projeye dikkat çekmek için bir araya geldi. Çekimde Erdem Kıramer’in ekibi de saç ve makyaj desteği verdi.

98.4 Best FM’in bu yıl müzikleri ile renk kattığı TOG BAZAR 2018’de birçok ünlü marka TOG destekçileriyle buluştu.

İlgili Kişi:
Irmak Kaleli (İletişim Koordinatörü)
Telefon: 0 533 578 82 91
E-posta:  irmak.kaleli@tog.org.tr

 

TOG Hakkında:

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) gençliğin enerjisini toplumsal faydaya dönüştürmeyi amaçlayan bir değişim ve dönüşüm projesi. Aralık 2002’de kurulan vakıf, gençlerin öncülüğünde ve yetişkinlerin rehberliğinde toplumsal barış, dayanışma ve değişimi amaçlıyor. Toplum Gönüllüsü gençler, Türkiye’nin 81 ilinde üniversitelerinde 133 adet öğrenci kulübü, topluluğu veya grubu olarak bir araya gelerek, belirledikleri ihtiyaçlara göre sayısı sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiriyor. Bu projeler, sadece topluma katkı sağlamakla kalmıyor, gençlerin sorumluluk sahibi aktif bireyler olmalarını sağlayarak kişisel gelişimlerini de destekliyor. Gençler tüm projeleri, vakfın ilkeleri olan farklılıklara saygı, şeffaflık ve hesap verebilirlik, yerel katılım, ekip çalışması, yaşam boyu öğrenme ve sosyal girişimcilik ilkeleri çerçevesinde hayata geçiriyor. Vakıf tüm çalışmalarıyla çevresindeki sorunlara çözüm üretebilen, kendine güvenli, girişimci ve duyarlı bir gençliğin oluşumuna katkıda bulunmayı hedefliyor. 2017 yılında, Türkiye’nin dört bir yanından 74.613 gencin katılımıyla 1.839 yerel, ulusal ve uluslararası sosyal sorumluluk projesi/etkinliği/kampanyası gerçekleştiren Toplum Gönüllüleri, yerel kaynağı da harekete geçirerek yerel halkın katılımını sağladılar. Geçtiğimiz yıl 872 akran eğitimi alan ve bu eğitimlerle güçlenen gençler 825.920 kişiye çok çeşitli alanlarda temas etti. www.tog.org.tr