Toplum Gönüllüleri Vakfı 15. yaşını kutladı!

Türkiye’nin 80 ilinde, 129 öğrenci topluluğuyla sosyal sorumluluk faaliyetleri gerçekleştiren Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) 15. yaşını kutladı. Beşiktaş IF Performance Hall ev sahipliğinde düzenlenen kutlamada Toplum Gönüllüsü gençler ve gençleri destekleyen herkes dayanışma içinde bir araya geldi. Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin tüm bölgelerinde çocuklardan, toplumsal cinsiyet eşitliğine, hayvan haklarından ekolojiye birçok alanda toplumsal değişim yaratmak için faaliyetlerini sürdüren TOG’un’un yeni yaş kutlaması, vakfın Yönetim Kurulu Eş Başkanları Suzan Bayazıt ve Kaddafi Bozkurt’un konuşmalarıyla başladı.

Ceren Akın’ın şarkılarıyla renklenen gecede, Müjde Uzman ve Fatma Turgut  gençlere destek olmak adına sürpriz performanslarıyla Akın’a eşlik ettiler. Bu gece için bir araya gelen orkestra sanatçıları Orhun Ozan, Özgün Aksüyek, Turan Oğuzhan, Erol Özdamar, Semih Gönder, Ali Akcan ve Coşkun Ekişi de sahnede bireysel performanslarıyla geceye renk kattılar

Bir sonraki yaşına umut, heyecan ve mutlulukla merhaba diyen TOG, 2018 yılında da Toplum Gönüllüsü gençler ile toplumsal barış ve dayanışma yolunda toplumu dönüştürücü sosyal sorumluluk projelerine imza atmaya devam edecek.

 

TOG Hakkında:

 Toplum Gönüllüleri, gençliğin enerjisini toplumsal faydaya dönüştürmeyi amaçlayan bir değişim ve dönüşüm projesidir. Aralık 2002’de kurulan Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) gençlerin öncülüğünde ve yetişkinlerin rehberliğinde toplumsal barış, dayanışma ve değişimi amaçlar. Toplum Gönüllüsü gençler, üniversitelerinde kulüp, topluluk veya grup olarak örgütlenerek, belirledikleri ihtiyaçlara göre sürdürülebilir sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirirler. Bu projeler, sadece toplum katkı sağlamakla kalmazlar, asıl önemlisi gençlerin sorumluluk sahibi aktif bireyler olmalarını sağlar ve kişisel gelişimlerini destekler.