Toplum Gönüllüleri Vakfı koşucuları, “Gençliğin Gücü Adına” bağış toplamaya devam ediyor

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), 2009 yılından bu yana gerçekleştirdiği yardımseverlik koşuları kapsamında, 12 Kasım günü gerçekleşen Vodafone 39. İstanbul Maratonu’na katıldı. 485 gönüllü koşucusu ile birlikte “Gençliğin Gücü Adına” sloganıyla koşuya katılan vakıf, kampanyanın sona ereceği 26 Kasım tarihine dek 2.250 genci desteklemeyi hedefliyor.

21 kurumsal şirket, 15 koşu grubu ve bireysel koşuculardan oluşan TOG ekibi 4.757 bağışçının desteğiyle bugüne dek 2.010 gencin sosyal sorumluluk eğitimlerini destekledi. TOG adına koşan takımlar arasında Üsküdar Amerikan Lisesi Öğrencileri en çok destek toplayan ekip olurken, HSBC, Dell EMC, AbbVie, Hemenal Finans ve Mazars Denge gibi takımlar da topladıkları destek miktarı ile öne çıktı.

Toplanan bağışlar ile desteklenen gençler Türkiye’nin farklı şehirlerinde TOG’un sosyal sorumluluk eğitimlerine katılıyor. Gönüllülük, sivil toplum, STK’lar, proje geliştirme, ekip çalışması ve iletişim konularında güçlenen gençler ekip arkadaşları ile birlikte kendi yerel projelerini hayata geçiriyor.

 

Toplum Gönüllüleri Vakfı’nı desteklemek için: https://bagis.adimadim.org/?ccid=CC22671

Havale/EFT Bağışı için IBAN: TR49 0013 4000 0017 7898 1000 20

 

TOG Hakkında

TOG, gençliğin enerjisini toplumsal faydaya dönüştürmeyi amaçlayan bir değişim ve dönüşüm projesi. Aralık 2002’de kurulan vakıf, gençlerin öncülüğünde ve yetişkinlerin rehberliğinde toplumsal barış, dayanışma ve değişimi amaçlıyor. Toplum Gönüllüsü gençler, üniversitelerinde kulüp, topluluk veya grup olarak örgütlenerek, belirledikleri ihtiyaçlara göre sürdürülebilir sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiriyor. Bu projeler, sadece topluma katkı sağlamakla kalmıyor ayrıca gençlerin sorumluluk sahibi aktif bireyler olmalarına yardımcı olarak kişisel gelişimlerini destekliyor.