Toplum Gönüllüleri Vakfı “Yetişkin Gönüllüler”ini Arıyor!

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), İzmir’de yürüttüğü faaliyetlerde Toplum Gönüllüsü gençlerin projelerine katkı sağlamak amacıyla yapılabilecekleri konuşmak üzere “Yetişkin Gönüllüler” için bir oryantasyon programı gerçekleştirecek. 6 Aralık 2017 Çarşamba günü yapılacak olan oryantasyon, İzmir Ontur Otel’de 19:30-21:30 saatleri arasında gerçekleşecek.

Etkinlik programı kapsamında vakfın tarihçesi, Toplum Gönüllüsü gençlerin İzmir’de oluşturduğu gençlik grupları/üniversite toplulukları ve kulüpler, İzmir ve çevresinde hayata geçirilen sosyal sorumluluk projelerinin içerikleri ve Yetişkin Gönüllüler olarak gençler için sağlanabilecek destek olanakları konuşulacak.

 

 TOG Hakkında

TOG, gençliğin enerjisini toplumsal faydaya dönüştürmeyi amaçlayan bir değişim ve dönüşüm projesi. Aralık 2002’de kurulan vakıf, gençlerin öncülüğünde ve yetişkinlerin rehberliğinde toplumsal barış, dayanışma ve değişimi amaçlıyor. Toplum Gönüllüsü gençler, üniversitelerinde kulüp, topluluk veya grup olarak örgütlenerek, belirledikleri ihtiyaçlara göre sürdürülebilir sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiriyor. Bu projeler, sadece topluma katkı sağlamakla kalmıyor ayrıca gençlerin sorumluluk sahibi aktif bireyler olmalarına yardımcı olarak kişisel gelişimlerini destekliyor.